Způsoby čištění koberců

Mít doma koberec je skvělá věc. Podlaha vás nestudí do nohou a rády ho budou mít i vaše děti. Při dnešním velikém výběru se koberec stal především bytovým doplňkem. K dostání jsou různé barevné varianty, vzory i materiály, ze kterých se koberce vyrábí. S kobercem ale souvisí i jeho náročnost na čištění. V koberci se totiž zadržuje prach, nečistoty, roztoči, zvířecí chlupy a lidské vlasy. Nemine vás tedy jeho pravidelné vysávání a čištění.

vysávání

Před samotným vysáváním byste měli nejprve otřít z nábytku a parapetů prach, jehož popadané zbytky následně vysajete. Také vysávejte ve všech směrech, protože kobercová vlákna jsou všemožně zkroucená. Nehezké skvrny můžete zkusit vyčistit pomocí jedlé sody, která je v domácnosti veliký pomocník. Sodu můžete použít na zapáchající koberec, na rozlité víno nebo můžete sáhnout po směsi ze sody a octa a koberec si sami doma hloubkově vyčistit. Také sůl je na hrubou špínu ideální pomocník. Stačí znečištěné místo posypat solí a po pár minutách místo vysát. Nicméně v obchodě si můžete koupit přímo přípravek na suché čištění koberců, který je k dostání ve formě prášku. Dnešní typy vysavačů umí i tzv. mokré čištění a je dobré při tomto typu čištění použít vhodný přípravek.

koberec

Jestliže však máte koberec hodně znečištěný a nemáte čas a chuť se na jeho vyčištění vrhnout sami, pozvěte si domů profesionály na čištění koberců. Koberec bude dokonale hloubkově vyčištěn a nemusíte se obávat jeho poškození. Veškerá používaná čistidla jsou šetrná a citlivá vůči vašemu zdraví. Profesionálním vyčištěním získáte koberec bez bakterií, virů a alergenů a jako bonus vám koberec bude hezky vonět. Nemusíte si nechat vyčistit pouze koberec, ale také vaši pohovku, velké křeslo, židli nebo matraci. Pokud by vás zajímal ceník čištění koberců, podívejte se na stránky profesionálního čištění Wismont s.r.o.