Zázračný čaj Matcha – elixír pro vaše tělo

Tekutiny jsou pro lidský organismus nezbytně důležité. Nesmíme zapomínat na čistou vodu, ale vhodné jsou také různé druhy čajů. Je čaj váš nejoblíbenější nápoj a ten zelený obzvláště? Pak vyzkoušejte pravý japonský mletý čaj matcha, který vám přinese ještě více, než obyčejný zelený čaj. Co budete potřebovat na jeho přípravu? Protože jde o mletý čaj, sám od sebe se úplně nerozpustí, proto je potřeba na jeho dokonalé rozmíchání a vytvoření lahodné pěny speciální metlička nebo šejkr na promíchání.
srdce v pěně
Důležité je také nezalévat čaj vroucí vodu, ale vodou nejlépe o teplotě kolem 70°. Nejprve stačí jen troška vody, ve které metličkou vyšleháme práškový čaj v pěnu a pak vodu dolijeme. Teprve tímto způsobem získáte lahodný a chutný nápoj s pěnou, která je typická pro tento druh čaje.

VLIV ČAJE MATCHA NA VAŠE ZDRAVÍ
·        snížení hmotnosti
·        rychlejší spalování tuků
·        zlepšení paměti
·        navození pocitu dobré nálady
·        povzbuzující účinky na lidský organismus
·        vysoký obsah vitamínů a minerálních látek (vápník, železo, draslík, vitamín C a E, betakaroten, aminokyseliny)

Tento lahodný čaj si můžete vychutnat v teplé nebo studené variantě. S ledem je ideálním a osvěžujícím nápojem pro horké letní dny. Zároveň lze také přidat mléko, takže si můžete vychutnat i variantu matcha latté s bohatou mléčnou pěnou.

Čaj matcha – to není ovšem jen pouhé pití čaje. Tuto suroviny můžete také zpracovat díky různým receptům a pochutnat si tak na zdravých produktech. Můžete si tak vyrobit různé chutné a zdravé produkty, na kterých si pochutnáte a také uděláte něco pro svoje zdraví. Na co všechno můžete japonský čaj Matcha použít?
matcha prášek
Co vyrobit z čaje matcha:
·        sušenky, dorty a další dezerty
·        smoothie
·        zmrzlina
Možností na recepty je opravdu nespočetně, je jen na vás, do jakého receptu matchu použijete. V každém případě si pochutnáte a podpoříte váš zdravý životní styl.