Jak rozebrat počítač a nic nepoškodit

Ukážeme si v několika krocích, jak se dostat dovnitř do vašeho notebooku, aniž byste tam zpřelámali všechny části. Je to jednoduché, chce to jenom chvilku píle a trochu vůle, hlavně trpělivost a žádné prudké pohyby. Hlavně na to netlačte a dělejte vše opatrně, i když se budete řídit doslovně návodu.
Všechny notebooky jsou víceméně stejné, takže potom stačí, záleže na vašem notebooku, jenom pozměnit kroky.
 fixa na sešitě
a)       Odšroubujte šroubky
Budete potřebovat nejmenší čtyřhranný šroubovák, který můžete najít. Jedná se o jednoduchou práci, a kdo tohle pokazí, tak by se měl držet od manuální práce co nejdál. Šroubky dejte na místo, kde se vám neztratí a hlavně do nich omylem nedrbnete – špatně se hledají centimetrové šroubky. Někteří tvrdí, že šroubky jsou obarveny speciální barvou, že to potom nejde reklamovat – blbost. Ta barva by tam byla, i kdyby to otevírali v obchodě – jak si jinak myslíte, než odšroubováním, se tam asi technik dostane?
 
b)      Vyjměte CD či DVD-ROM
Jedná se o tu část počítače, kterou dnes skoro ani nepoužijete. Normálně ji po vyšroubování vytáhněte, aniž byste se báli, že se cokoliv pokazí. Pokud to vytáhnout nejde, tak jste buď neodmontovali všechny šroubky, nebo vám tam něco blokuje výtah. Proto to raději nehroťte a s klidem se podívejte dovnitř, jestli náhodou není nějaká pojistka nebo šroubek na místě.
sada nářadí
 
c)       Kreditka, poukázka nebo maličký ostrý šroubovák
Nyní se potřebujeme dostat pod tenkou vrstvu plastu, která zakrývá základní desku. Jednoduše se do té mezery vejde například kreditka nebo i ten maličký šroubovák s ostrou hranou. Jeďte po obvodu, ale ne moc do hloubky! Pouze tak, aby kryt vyskočil ze cvočků, které jej drží (kromě šroubků). Jakmile přejedete po celém obvodu, kryt se sám nadzvedne a můžete jej odklopit.
 
d)      Na co sahat můžete
Sahat můžete jenom na harddisk, který bude oddělen zvláště. To všechno ostatní, přes co trčí pásky a nejrůznější pojistky, nechte tak. Pokud chcete vyčistit větrák, tak velmi opatrně a za použití toho nejjemnějšího a nejšetrnějšího nářadí. Jinak vám to tam vyzkratuje všechno.