Mikropůjčka, ANO či NE?

Každému se občas stane, že před výplatou počítá každou zbylou korunu, právě pro tyto situaci tady mikropůjčky jsou. Nebudeme se vůbec zabývat faktem, že to jde i bez půjček a berme to tedy tak, že žádná jiná možnost není.
 rozpočet domácnosti
VÝHODY
 
Peníze během chviličky
 
Peníze potřebujete hned, proto nemáte čas čekat na dlouhý proces schválení. Nebankovní společnosti nabízí půjčku již do deseti minut, zkrátka zavoláte, prokážete se a peníze máte na účtu.
           
            Půjčka bez doložení příjmů
 
Peníze vám zpravidla půjčí bez doložení příjmů, což může být taky výhodou. Pochopitelně nemůžete čekat, že vám na účtu přistane sto tisíc, aniž by jste museli doložit váš příjem, takhle to nechodí. Společnosti půjčují do výše až 20.000 korun, první půjčku vám však mohou schválit jen do pěti tisíc, nebuďte proto překvapeni, když nedostanete tolik, kolik chcete.
 
            Odložení splátky
 
Pokud nemáte v daný termín na zaplacení celé půjčky, můžete využít prodloužení. Za určitý poplatek vám splatnost prodlouží až o jeden měsíc. Pozor však na to, aby jste neupřednostnili jiné věci před splacením, když to jde odložit, z původních dvou půjčených tisíc se totiž po čase odkládání může stát deset tisíc.
 
NEVÝHODY
 
            Vysoký přeplatek
 
RPSN bývá častokrát vysoké, každopádně některé společnosti nabízí první půjčku úplně zdarma a některé přeplatek zase tak vysoký nemají, rozhodně se to liší. Je důležité, aby jste našli vhodnou půjčku, která vám pomůže, ne přitíží.
 prase na mince
            Splatnost
 
Splatnost mikropůjčky bývá nejčastěji do třiceti dnů, tudíž musíte počítat s tím, že když si teď půjčíte, další měsíc budete mít o výdaj navíc. Z tohoto důvodu zvažte výši celkové půjčky, protože nikdo nechce být dlužníkem a pokud víte, že příští měsíc z vaší strany finanční posun nenastane, zvolte raději nižší částku, kterou budete moct splatit a s čistým svědomím i štítem dál pokračovat v normálním životě.