Za nebankovní hypotéku musíte ručit nemovitostí

Každý, kdo si plánuje sjednat nebankovní hypotéku, by měl dobře znát podmínky, které musí splnit, aby takový úvěr vůbec dostal. Pro nebankovní hypotéky je typické, že se za ně musíte zaručit nemovitostí. Nicméně její výběr nemá žádná jiná pravidla mimo to, že můžete žádat o takovou částku, která odpovídá hodnotě zvolené nemovitosti. To konkrétně znamená, že nezáleží na typu nemovitosti, kterou zvolíte, ale na její aktuální hodnotě. Konkrétně se jedná o to, že žádat můžete o úvěr až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti.

euro bankovky

Z toho tedy jasně vyplývá, že každý, kdo má zájem o opravdu tučný balík peněz, by měl zvolit opravdu hodnotnou nemovitost, aby dostal tolik peněz, kolik chce. Nicméně všichni ti, kdo potřebují půjčenými penězi pouze zalepit nějakou malou finanční díru v řádu jednotek až desítek tisíc, si bohatě vystačí i s malou garáží či zahradní chatou. Vždyť i takový druh nemovitosti má svou hodnotu! Nebankovní hypotéku si tak můžete sjednat prakticky na libovolný nemovitý majetek, nikdo vás v jeho výběru omezovat nebudete. Možná je hypotéka na pozemek, stejně tak jako hypotéka na družstevní byt anebo třeba dokonce i na firemní výrobní areál. O odhad hodnoty nemovitosti se ovšem nebudete muset starat, zajistí si ho sama nebankovní společnost prostřednictvím vlastních odborných odhadců.

výpočet

Dokonce vám připraví i návrh smlouvy s částkou, jakou si můžete půjčit, a záleží pouze na vás, zda vám taková nabídka bude vyhovovat, a zda na ni kývnete či nikoli. Právě nebankovní společnosti jsou specifické svým vstřícným a individuálním přístupem, takže stačí, když si vyplníte žádost o půjčku na webu nebankovní společnosti, kde uvedete i adresu zvolené nemovitosti, a o nic dalšího se starat nemusíte. Společnost vyřídí všechno ostatní za vás, a na své vlastní náklady vás také kontaktuje s návrhem smlouvy.