Trápí vás záznam v registru? S nebankovním úvěrem to zvládnete

Získat záznam v registru je až zoufale snadné! Stačí, když se opozdí vaše platba za telefon, když se zpožděním zaplatíte fakturu za energie anebo když třeba náhodou zapomenete na zdravotní a sociální pojištění. A je to – záznam je na světě!

zlaté mince

A co teď s ním? Pokud nemáte nouzi o peníze, tak vás takový zápis v registru dlužníků vůbec trápit nemusí. Za několik let sám zmizí a vy to třeba ani nepocítíte. Nicméně pokud se náhodou nacházíte v opačné situaci, a to, že si peníze musíte půjčit, pak může být právě zmíněný záznam v registru velkou překážkou, která vám v tom bude bránit.

Jedno je jisté, se záznamem v registru v bance nic nesvedete. A to i v případě, kdy se jedná o naprostou banalitu. Banky mají přísná pravidla, a ta musejí dodržovat bez ohledu na to, jak moc důležitá pro vás půjčka je. Jakmile se zjistí, že máte vroubek v registru, vaše žádost o peníze v bance letí okamžitě do koše a dveře od bankovního trezoru se před vámi uzavírají až do doby, kdy záznam z vašeho registru zmizí.

Ovšem jen málokdo může čekat několik let. A právě pro všechny tyto krizové situace zde existují výhodné nebankovní úvěry. Můžete si tak sjednat třeba nebankovní hypotéku bez registru. Nebankovní společnost váš registr sice prověří, ale pokud se jedná o opravdu zanedbatelný záznam, anebo klidně i o nějaký větší vroubek, je možné jej tolerovat.

Takže to jediné, co vás kvůli záznamu v registru může potkat, je vyšší úroková míra. A záleží jen na vás, jak moc peníze potřebujete, a zda jste ochotni ji tolerovat. Navíc, jakmile záznam zmizí, můžete nebankovní úvěr refinancovat běžnou bankovní půjčkou.

peníze v kapse

Jakmile si vše rozmyslíte, pak už zbývají pouze klasické podmínky společné pro všechny žádosti o nebankovní úvěr – k těm patří záruka v podobě nemovitosti a příjem v takové výši, abyste z něj mohli mimo běžných výdajů na domácnost pokrýt i splátky úvěru i s úroky.