On-line hry pro každého

Začínají s nimi již tříleté děti a přinášejí nové zážitky, které jsou, v reálném světě jen těžko realizovatelné. Při jejich hraní dochází k rozvoji strategického a logického myšlení. Jednu hru může hrát buď jeden hráč (singleplayer) více hráčů dohromady (multiplayer), každý ze svého počítače a lze přitom i komunikovat mezi sebou a je to velmi populární druh zábavy. Dnes takto fungují celé skupiny (teamy) lidí, kteří dali vznik eSportu na profesionální úrovni.  Když se podíváme na internet tak zjistíme, že dnes je nabídka online her ohromně bohatá a vybere si téměř každý, to co ho nejvíc láká napříč všemi generacemi.
gambler a blesky
Co se týče vybavení, tak postačí počítač, vysokorychlostní internet, herní konzole a připojení k lokální síti. Nejvíce se tyto hry rozdělují podle tématiky, kterou se zabývají na akční, erotické, dobrodružné, strategické, pro dívky, pro chlapce, bojové, závodní, simulátory, letecké, arkády a mnoho dalších. Určitě Vás napadlo jak je to z placením, když na světě není nic zadarmo. Základní verze her bývají většinou přístupné zdarma a mají nalákat nové hráče. Pokročilejší verze již za peníze jsou a nabízejí mnohem více funkcí a zážitků. Například formou vylepšení jejich obsahu, hlavních postav nebo herního profilu. Platba je buď jednorázová, nebo pravidelná za určité období. Mezi nejoblíbenější a nejhranější hru patří World of Warcraft, kterou si předplatilo 9,3 miliónu lidí na celém světě. Online hry mají, ale i své nevýhody mezi, které patří závislost na jejich hraní.
GO PLAY ↓
Této závislosti velmi často propadají dospívající lidé a velmi citelně jim to nabourává jejich život po stránce chování, které hře podřizují před podstatnými věcmi. Kromě toho ji také využívají, aby utekli před reálnými problémy. Při zákazu hraní či odepření přístupu ke hře se objevují typické abstinenční příznaky. Mezi velmi závislé patří ti, co odehrají 35 až 40 hodin týdně, což už je pracovní doba 1 pracovního týdne. Nejvíce závislých lidí je u masových her na hrdiny a ne u strategických nebo akčních her. Jsou známi případy, kdy lidé zemřeli na následky nepřetržitého hraní.