Vše je jen otázkou peněz

Bohatí lidé nepotřebují stát, stát potřebuje bohaté. Bohatí lidé si postaví nemocnici, když jsou nemocní anebo pozvednou některou svou oblíbenou na úplně jinou úroveň. Je jim poskytnuta nadstandardní péče, mají luxusní podmínky. Všechno je to cajk. Ale pokud jste staří a nemáte ani na chleba? Připravte se pomalu umírat někde v místnosti 2×2 metrů. Buď to bude pokoj u vašich dětí, které si vás „vezmou na starost“ a budou si říkat, proč to vůbec dělají anebo to bude pokoj v domově důchodců, kam vás přesunou, aby se o vás měl kdo postarat. Je to smutné, ale většina rodin se nedokáže starat jak o děti, tak o rodiče. Prostě to nejde. Pokud tedy nevydělávají pěkné peníze, to je potom všechno možné.
senior s výkresem.jpg

Pokud nechcete dopadnout takhle

Tak je třeba si celý život ukládat jistou část mzdy. Tak to prostě je. Stát to za vás neudělá a možná dlouho ani dělat nebude moci, protože bude v takovém průšvihu, že se z toho budeme vzpamatovávat dalších několik generací. Proto je nesmírně důležité vytvořit si rezervy, investovat na stáří, aby vaše děti neměly takovou práci vás zaopatřit. Je to smutné, ale nějak to potom musíte doklepat. Protože pokud řešíte existenční problémy na staré kolena, tak jste ani vy ani vaše děti nevydělávali nikdy miliony. A to je ten největší problém. Problém peněz.
tři pokladničky.jpg

Myslet na zadní kolečka se vyplatí

vám jasně říká, že připravený má na půl vyhráno. Nezapomeňte, že to neděláte jenom pro příjemné stáří, ale také částečně pro vaše děti. Samozřejmě, můžete si postavit hlavu, že vy jste je přeci živili tolik let, tak ať se teď starají oni. Ale přiznejme si, balancujete na velmi tenkém ledě odsunutí do domova důchodců. Je to kruté, ale lidé si již musí přiznat, že na to musí být minimálně dvě generace. Jinak to nemá cenu a důchodci budou stále tam, kde jsou. Samozřejmě, lidé žijící za minulého režimu až do důchodu to mají horší. Ale nyní nastane doba důchodců, kteří si MOHLI našetřit. Je otázka, jestli tak udělali.