Šikovné zlaté ručičky nezapřete

Máte štěstí, že se nevytahujete s tím, že jste si všechno udělali sami! V některých lidech to vzbuzuje i závist! Mít šikovné ruce je stejně k nezaplacení! To je fakt!
A pro jiné lidi také něco uděláte? Nebo máte čas jen své vlastní potřeby? Dokážete poradit, viďte? Tak aspoň tak.
tři židle u zdi.jpg
A ty židle? Máte je pěkně polstrované. A kde se koupí? Ty by se líbily mnoha lidem. A takhle to je! Že se vůbec ptám, viďte? Látku jste si koupil a molitan na míru jste si nechal uříznout. No jo, čalounil jste sám! A to jste si někde přečetl postup? Jo takhle, Vy jste to viděl v televizi. To jste neskutečný člověk!
A ani se neptám, kde jste koupil tu lavičku s polstrováním. Určitě jste si ji vyrobil v dílně. Takže truhlář amatér! A potom jste opět pracoval s molitanem na míru vyřezaným! No jasně! A látku jste pořídil taky v nějakém obchodě, nebo jste si ji utkal? Ale ne, to už si dělám jen legraci! Aha, tu máte ze stejného čalounictví. Je pěkně pevná! Takže čalouník amatér!
pruhovaný podsedák.jpg
A když Vám tam v té čalounické dílně vyříznou molitan na míru, nezkoušel jste s ním dělat ještě něco jiného, kromě čalounění? Je měkký, ale zároveň pevný. Hodí se tedy nejen k čalounění, ale také, třeba k vyztužení podložek na venkovní židle. Aby hosté neseděli na tvrdém. To je ale přece jenom šití. To bude asi zajišťovat spíš manželka. Tak ne. Zase Vy! Takže šička amatér! To zasahujete už do tří profesí.
Inu, když máte šikovné ruce, vládnete kreativním myšlením, to jste za vodou! A stačíte chodit ještě do práce? Nebo snad v noci nespíte? Kdy to všechno zvládáte?
Kdybyste uměl vyrábět molitan, určitě byste se do toho hned pustil, viďte? Že ne? Takže některé úkony necháte přece jen na profesionálech. To mě těší!
My ostatní smrtelníci jsme vděčni, třeba právě za to, že nám čalouníci vyrobí sedáky s molitanem na míru, aniž bychom museli hnout prstem. Vybereme si látku a za pár dní si pro sedáky přijdeme. Ještě štěstí, že taková řemesla nevymřela. Jinak bychom si museli kupovat nové židle a lavice. Na rozdíl od Vás. Vy si je prostě vyrobíte. Ach jo!