Větší obnos

V praxi to většinou probíhá tak, že se rovnou obracíme na banku. Dříve se zašlo k židovi, kterému se říkalo lichvář a ten vám milerád vyhověl. Netuším, jak si zjišťoval bonitu toho, komu peníze půjčil, ale fakt je ten, že pokud mu někdo neplatil, skončila věc u právníka a ten poslal hodně rychle exekutora. Tuto situaci jsme mohli vidět ve starších filmech, ale i v novějších, které o té době pojednávaly. Jako jeden za všechny vyberme například film s panem Menšíkem v hlavní roli, který se jmenoval „Jako kníže Rohan“.

bankovky

On jako hlavní hrdina dědil velký majetek, nakoupil domy, ale nakonec si začal půjčoval u lichváře. Nu a skončilo to nemile, totiž exekucí.

Dnes již lichváři nejsou, zákon o lichvě byl zrušen a nyní je vše jinak. Ani půjčovat peníze se již nechodí k lichváři, ale většinou do banky, odkud vás v poklidu a ve vší slušnosti vyrazí. Například proto, že nemůžete z jakýchkoli důvodů předložit doklady o tom kolik vyděláváte, respektive je doložíte, ale to se zdá na měsíční splátky bankou určené málo. Co uděláte vy, když vám střecha padá na hlavu?

Vůbec nejhorší řešení vzít si konopný provaz, udělat na něm smyčku a jít do lesa. To je to nejhloupější řešení problému které může být. Navíc naprosto zbytečné, protože je zde americká hypotéka bez dokládání příjmů. A ta váš problém velmi lehce vyřeší, takže budete moci řečenou střechu opravit, a ještě vám zbude na nový komín.

spousta mincí

To je samozřejmě pouze příklad, firmu, která vám peníze půjčí vůbec nezajímá nač vám peníze budou a je jí vcelku jedno, zda si půjčujete na cestu kolem světa, nebo na to, abyste si mohli koupit nejnovější model jakéhokoli automobilu. Peníze jsou vaše a co s nimi děláte jen a jen vaše věc. Firmu pak bude zajímat pouze poctivé a včasné splácení s tím, že kdyby došlo k potížím, nebude vám hned hrozit exekucí, ale zcela jistě s vámi celou situaci v klidu probere.