Spokojený život v mobilním domě

Žít spokojeným životem v mobilním domě, je to vůbec možné? Proč by nebylo? Posuďte sami, jaké máte možnosti, a co vám toto řešení bydlení nabízí:

Pohodlí a komfort – výrobci levných mobilních domů je zařizují vším potřebným nábytkem, spotřebiči a příslušenstvím tak, abyste se uvnitř cítili příjemně. Máte tu veškeré potřebné zázemí, které nemají k dispozici mnozí lidé, např. senioři, žijící ve starých cihlových domech. A právě pro seniory jsou mobilní dřevostavby mimořádně výhodné.

brambory na zahradě

Pobyt v rekreační lokalitě – mobilní dřevostavbu si můžete nechat umístit kamkoli, kam je umožněn přístup pro vozidlo s návěsem a mobilní jeřáb, a kde je k dispozici dostatečně velká volná plocha. Velkým lákadlem je právě rekreační oblast, protože nepotřebujete pro umístění dřevostavby stavební povolení ani žádná jiná povolení, pokud tedy nevyžadujete mít zde trvalý pobyt a k tomu popisné číslo.

levandule na zahradě

Někteří lidé to řeší tak, že svou stávající chalupu, která není v dobrém technickém stavu, a slouží jen pro přespáván o víkendech v teplém období roku, nechají strhnout a nahrazují ji mobilní dřevostavbou, zateplenou a celoročně obyvatelnou.

Ticho a klid – kdo má možnost pracovat z domova, nebo je v částečném či plném důchodu, má možnost dopřát si díky tomuto řešení skutečný relax. Je obrovský rozdíl mezi bydlením ve městě, v desátém patře panelového domu, s rušnou autostrádou pod sebou, s výhledem z balkonu do protějšího bloku domů a s neskutečným smogem a zápachem z automobilových zplodin, a mezi pobytem na okraji lesa, s rybníkem a loukou na dohled, kde největší „rámus“ dělají ptáci.

Úspora energií – některé mobilní dřevostavby se pyšní certifikátem úsporných staveb třídy B, což je druhá nejúspornější. A v dnešní době, kdy jsou ceny energií na děsivých hodnotách, je úsporné bydlení v kurzu. Mobilní domy je možné také vytápět dřevem, mít k dispozici vlastní studnu, vařit na propan-butanu a využívat fotovoltaiku.