Proč důvěřovat topení v podlaze

Teplovodní výměník – ceny energií letí strmě vzhůru a mnozí z nás se začínají obracet směrem k ekonomičtějšímu řešení vytápění. Tou nejlepší cestou je v tomto ohledu palivové dřevo a vytápění v krbových kamnech. Můžete to udělat i tak, že vsadíte na tzv. krbovou vložku, jejíž součástí je teplovodní výměník, a ten propojit s podlahovým topným okruhem.

kleště sikovky

Tato volba má snad jedinou nevýhodu, a tou je práce, resp. manipulace s palivovým dřevem. To vám buď dovezou vcelku v dlouhých kmenech, anebo vám je nařežou na krátké štípací špalky, případně si pořídíte dřevo již naštípané. Každopádně budete muset mít prostor, kde dřevo skladovat, a také tomu budete muset věnovat nějaký čas a jistou energii.

Pokud ovšem toto překonáte, a možná, že vám i pohyb bude prospěšný po zdravotní stránce, budete mít doma pravděpodobně nejúspornější řešení dodávky tepla do vašeho příbytku. To však není vše, co vám to přinese:

instalatérské rozvody

Teplo se šíří rovnoměrně – když vám instalatéři v Praze http://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/ uvedou do provozu radiátory, můžete očekávat, že bude nutné v nich zahřát vodu až na 70 stupňů Celsia, a že se teplo bude šířit do místnosti nerovnoměrně, resp. bude stoupat kolmo ke stropu, a teprve odtud se pak nasměruje dál. U podlahového topení jsou trubky vedené po celé ploše místnosti, takže teplo začne vystupovat vzhůru mnohem příznivěji.

Reflexní masáž chodidel – tato masážní technika je jedna z nejúčinnějších a také nejpříjemnějších. Je to způsobeno množstvím velmi citlivých nervových receptorů, proto jsme také na chodidlech mnohdy lechtiví. Teplo na chodidla od podlahy je nesmírně příjemným jevem a působí velmi podobně, jako reflexní masáž, vnímáme jej jako úžasný komfort, pohodu, slastný pocit, nabíjí nás to více energií, působí relaxačně, uvolňuje napětí v těle, a to i psychického rázu. Doteky na chodidlech a působení tepla může mít i příznivý vliv na nahromaděné stresové bloky, kterých se chceme zbavit.