Elektrická kytara není jako ta klasická

Umíte hrát na klasickou kytaru a chtěli byste přejít na elektrickou? Proč by ne, způsob hry na klasickou a elektrickou kytaru je stejný, ale koupí elektrické kytary to nikdy neskončí. K elektrické kytaře potřebuje příslušenství, a nemyslíme tím trsátka, obal, popruh, náhradní struny a ladičku, ale příslušenství, bez který kytara jednoduše řečeno nezní. Koupíte-li si elektrickou kytaru, budete k ní potřebovat také kombo a šňůru, kterou svou kytaru s kombem spojíte. Od toho je to elektrická kytara, aby když začnete hrát, tak se začal dům otřásat v základech. Na elektrickou kytaru můžete hrát i potichu, abyste nerušili sousedy, ale to kombo opravdu potřebovat budete.

elektrická kytara

Na kombu se naučíte používat první efekty pro hru na elektrické kytaře a seznámíte se se světem elektroniky. Brzy totiž zjistíte, že chcete-li být originální, potřebujete si koupit nějaký pedálový efekt, např. fulltone ocd https://feedbackpedals.com/product/fulltone-ocd-v2/, který teprve dá vaší hře ten správný říz. Pokud si pořídíte efektů vícero, oceníte i pedalboard, na kterém si efekty umístíte tak, abyste je během hry mohli pohodlně přepínat nohou. Ruce vám totiž budou rejdit po strunách, a tak se efekty přepínají nohou.

elektrická kytara

Elektrická kytara je i není stejná jako klasická. Běžný kytarista zvládne hru na obou nástrojích, rozdíl je právě o oněch efektech. S elektrickou kytarou si se zvukem můžete hrát, používat ozvěny, dablovat zvuk, ale měnit běžný zvuk na „kvákací“, zkreslený, zesílený. Efekt může k vašemu zahranému tónu přidat další tóny o oktávu výš, nebo bude vaše hra znít jako v uzavřeném malém prostoru, nebo opačně přidá efekt velké haly či kostela. Zkrátka elektrická kytara už není jen o vaší hře, která je samozřejmě základem, ale teprve efekty udělají z vaší hry zážitek pro uši.

Každý hráč na elektrickou kytaru je originální.