Pergola, oáza klidu a pohody.


Pokud si pročteme statistiky letních teplot posledních let, zjistíme, že letní teploty stoupají a přitom přibývá jasných slunečních dní. Prostě se pečeme přes léto stále víc a víc. V letních měsících, kdy slunce hřeje jako a Sahaře se už ani nedokážeme radovat z léta, bojíme se, že se během chvíle spálíme, slunce má opravdu sílu, snad kvůli rozšiřující se ozonové díře, nebo je původcem tohoto slunečního pekla jiná příčina, což nám je vlastně jedno, ale efekt je každopádně silně nepříjemný.

Jistou pomoc nám určitě poskytne zahradní altán, nebo pergola. Přemýšlíte, jaký je mezi nimi rozdíl? Altán stojí většinou samostatně, bývá solitérní stavbou uprostřed zahrady, nebo parku a má zastřešení. Pergola je dřevěná konstrukce, která se nechává většinou obrůstat rostlinami, ať už těmi stálezelenými, nebo kvetoucími, až poté nám poskytuje přírodní odstíněný přístřešek, který nás ochrání před nenechavými slunečními paprsky.

pergola

Je buď přímo vázaná na dům, ale může stát i samostatně. Prostě pergola je živnou půdou pro všechna pěstitele květin, každý může pergolu osázet podle vlastního vkusu s přihlédnutím na podmínky, které nabízí místní zemina a pochopitelně také na povětrnostní podmínky. Pergola spolu s rostlinným osazením vytvoří krásný kout vaší zahrady, podle vašeho výběru rostlin se budete moci těšit na záplavy jarních, nebo letních květů, nebo na nepropustnou hradbu tvořenou zelenými popínavými, které budou spolehlivě tvořit stín pro vás při posezení pod pergolou.

pegola

Pergoly, ale i altány můžete vybírat u firmy, která se jejich výrobě věnuje už dlouhodobě a získáte tak lety prověřený výrobek, který si následně lehce sami vystavíte v nejvhodnějším místě vaší zahrady. Stačí vybrat z bohaté nabídky tvarů, velikostí a provedení a vaše oáza klidu brzo spatří světlo světa a vaše zahrada získá pomyslný punc jedinečnosti a kvality.