Ušetřete při svícení

I když si možná myslíte, že největší spotřebu mají doma elektrospotřebiče, není tomu tak. Pokud používáte starší typy světelných zdrojů, právě ony se nejvíce podílí na tom, že jsou vaše platby za elektrickou energii tak vysoké. Samozřejmě velkou měrou se na tom podílí i neustálé zdražování elektřiny, ovšem to je další argument pro to vyhodit své stávající žárovky, zářivky a další typy zdrojů světla a vyměnit je za mnohem modernější, a hlavně šetrnější technologii v podobě LED osvětlení.
nakreslené žárovky

Ten zdroj světla je daleko efektivnější než dosavadní verze žárovek. Hlavně vláknové typy patří mezi největší žrouty elektřiny, a i přes tuto skutečnost je celá řada domácností, kanceláří a firem stále používá. Jejich největší vadou totiž je, že primárně nevytváří světlo, ale teplo. Jakmile se vlákno rozžhaví, což je velice rychle, udržuje si konstantně vysokou teplotu. Tento efekt je nejenže náročný na spotřebu, ale zároveň likviduje samotnou žárovku. To je hlavní příčina toho, proč vláknové žárovky nemají obecně životnost vyšší než jen dva tisíce hodin.
světýlka za žárovkou

Lepší volba

V tomto směru jsou na tom LED žárovky daleko lépe. Jejich průměrná životnost je průměrně totiž více než desetinásobná. Postrádají totiž vlákna a fungují na úplně jiných technologiích. Tento efekt navíc způsobuje, že LED žárovky mají extrémně nízkou spotřebu. Proto je více než vhodné, abyste je našroubovali všude kam to jen jde. Některé typy mohou fungovat například i jako osvětlení na terase nebo na zahradě v altánu. Čím více jich použijete, tím vyšší bude částka, kterou nakonec ušetříte. V případě, že budete i nadále používat klasické vláknové nebo jiné obstarožní typy světel, budou se vaše náklady neustále zvyšovat s tím, jak bude stoupa cena elektrické energie. Zvolte tedy šetrnější možnost a neproděláte na tom .