Správná dezinfekce do vody

Disponovat vlastní vodní plochou, třeba a zahradě, je rozhodně minimálně v létě velkou výhodou. Ovšem o tuto plochu je potřeba se také vhodně starat.

Správná dezinfekce do vody

Ne každý si může dovolit velký bazén. A to ať už z finančních důvodů, tak i kvůli tomu, že nemá adekvátně velký pozemek. To však ale není potřeba, jelikož se prodávají i nadzemní alternativy, které jsou v mnoha ohledech lepší, ale samozřejmě také horší. Lepší jsou hlavně cenově. Některé modely se mohou svou cenou pohybovat okolo dvaceti tisíc, což je docela super za vlastní rybníček. Navíc je rozhodně velkým plusem i fakt, že není potřeba rozkopat půlku dvora. Jedná se totiž o prefabrikáty, které se jen složí k sobě. Trochu jako dětská stavebnice. Jsou zde ale i nevýhody.

Balónky v bazénu

Tou první je samozřejmě velikost, která není kdovíjak úžasná. Ani ty největší verze nejsou příliš vhodné k plavání, tedy pro dospělého člověka. Navíc, stejně jako tradičnější zapuštěné modely, tak i ty nadzemní je potřeba neustále udržovat v dobré kondici. To znamená hlavně udržovat vodu čistou. Kdo toto nebude dodržovat, nejspíše se návštěvě kožního lékaře nevyhne. Aby se tak nestalo, je dobré používat adekvátní bazénovou chemii.

Mezi její neznámější zástupce bezpochyby patří chlór ve všech formách a provedeních. Zná ho snad každý, kdo kdy byl někdy na veřejném koupališti. I tam se používá ve velkém. Je to dáno hlavně tím, že je cenově docela dostupný, a přitom opravdu dobře funguje. Jedná se ale také o docela problematický přípravek, jelikož může hodně štípat v nose, ale i na kůži. Hlavně, když se to přežene s dávkováním, jsou citlivější jedinci potom pár hodin po koupání ověnčeni různými svědivými vyrážkami.

Dítě v bazénu

Alternativy

Veškeré alternativy k chlóru jsou však dražší. A to platí jak pro aktivní kyslík, tak i pro mořskou sůl. Ta navíc potřebuje ke svému správnému fungování solonizační jednotku, což je samozřejmě další nemalý výdaj navíc. Aktivní kyslík je dražší jen o něco málo, ale není tak účinný. Na druhou stranu je snášen dobře a nezpůsobuje žádné vyrážky. Ideální pro alergiky.