Co všechno si můžete vytvořit z pískovce? Tento hravý a tvárný materiál se výborně hodí na každou zahradu!

Máte rádi přírodní materiály a přemýšlíte, jak byste si mohli zvelebit svou zahrádku a okolí domu? Zkuste pískovec, tento materiál vás určitě bude bavit.

Co všechno si můžete vytvořit z pískovce? Tento hravý a tvárný materiál se výborně hodí na každou zahradu!

Kámen je velmi oblíbeným materiálem, hodí se pro využití do interiérů i exteriérů, jeho výhodou je odolnost, mnohostranné využití a zejména je obrovským plusem to, že jde o přírodní materiál. Přírodní materiály jsou totiž čím dál více oblíbené, dají se skvěle kombinovat a ladit dohromady s ostatními komponenty. Láká vás také kámen a chtěli byste si jej dát na zahradu nebo dokonce do svého interiéru? Začněte třeba s pískovcem, chybu určitě neuděláte.

pexels-photo-7718569

Zahrajte si na kameníka

I když zrovna nemáte odborné znalosti a nerozumíte práci s kamenem, na pískovec https://www.stoneexpert.cz/piskovec/ si určitě můžete troufnout i tak. Tento druh kamene se totiž výborně opracovává, není totiž příliš tvrdý a tak si ho můžete uzpůsobit k obrazu svému poměrně lehce. Nejvíce se využívá pískovec na stavbu zahradních cestiček, obrubníků, schodů a podobně. Je dobré vybírat takové kousky, které k sobě dobře pasují, vlivem počasí se totiž jeho struktura může také trošku měnit. Z pískovce se ale vytvářejí také obklady, rovněž mohou být venkovní i vnitřní.

pexels-photo-4913771

Přírodní úkaz

V české republice se ve volné přírodě vyskytuje poměrně hodně pískovce, podle toho, kde je jeho naleziště může být každý jiný a hlavně i jinak barevný. Obvykle může mít jednobarevný vzhled, ale nejsou příliš výjimečné ani dvoubarevné kombinace, nejčastěji se setkáváme se žlutou, červenou a hnědou barvou a podobnými odstíny. Jelikož se s ním opravdu dobře pracuje, obvykle není ani nutné volat si na zpracování pískovce odborníky, kromě klasických komponentů do zahrady a menších zahradních staveb se z pískovce dají vytvářet i jiné věci a to například krmítka či pítka pro ptactvo.

Nebojte se ani nejrůznějšího tvarování a spárování. Určitě nemusíte vytvářet jen pravidelné linie, ale používat můžete i nepravidelné kusy, které pak pospolu vypadají ještě lépe. Vynikne to, jak u cestiček tak i při stavbě schodků a podobně.

Tento přírodní materiál vás zkrátka nikdy neomrzí.