Podpořte svůj imunitní systém

Jste často nemocní či trpíte na nachlazení? Pak je s největší pravděpodobností váš imunitní systém oslaben. K tomu může dojít z různých příčin. Jednou z hlavních je nedostatek spánku, špatná životospráva či prodělání závažné nemoci nebo operace. Zvláště v těchto dnech bychom se o svou imunitu měli náležitě starat.

snídaně

Dostatek spánku a vitamínů

Může to znít jako ohraná fráze, ale dostatečný spánek a přísun vitamínu jsou naprosto klíčové. Doporučená délka spánku se u každého jedince liší, jelikož je to velmi individuální a záleží na spoustě faktorů, především věku. Obecně lze říci, že dospělý člověk by měl spát minimálně 7 hodin.

Důležité je přijímat nejen vitamíny, ale rovněž minerály a stopové prvky, vaše strava by měla být velmi pestrá a rozmanitá. Do vašeho denního příjmu je nutné zařadit jak ovoce, tak zeleninu, které jsou velkým zdrojem všech těchto látek. Doporučuje se konzumovat minimálně dva kusy ovoce za den.

Nestresujte se

Stres je velmi nebezpečný a také nepříznivě ovlivňuje funkci přirozené obranné schopnosti lidského těla. V dnešní době je velice těžké zůstat v klidu a zvládat určité situace bez stresu. Pomoci vám v tomto může meditace či cvičení jógy. Obě tyto metody vás zklidní a navíc si během pár chvil také vyčistíte hlavu.

zelenina

Přírodní zázrak indické medicíny

Tato tradiční medicína již po staletí využívá rostlinu jménem Ashwagandha, kterou můžete rovněž znát pod názvem indický ženšen. Konzumace této výjimečné byliny přináší spousty zdravotních benefitů, což bylo potvrzeno více než stovkami studií, které byly provedeny po celém světě. Ashwagandha pomáhá chránit imunitní systém, zvyšuje odolnost vůči stresu a také zlepšuje spánek.

Jestliže chcete posílit svůj imunitní systém, pak je pro vás konzumace indického ženšenu to pravé. Lze jej zakoupit v prášku nebo ve formě tablet. Aswagandha prášek Nakliceno je nejlepší konzumovat v bio kvalitě, jen tak budou zachovány všechny pozitivní účinky, jež přináší.