O dosažení optimální hodnoty testosteronu se musíte postarat vy


Optimální hodnoty testosteronu je téma, které zajímá muže, co již mají v tomto směru nějaké dílčí zkušenosti a poznatky. Většinou je jim jasné, že testosteron patří k základním elementům pevné erekce, svalové síly, vitality, tvůrčího potenciálu a obecně mužného projevu, a že bez něj se mužnost vytrácí před očima jako pára nad hrncem. Být mužným mužem, optimálně svalnatým, bez tučného břicha, bez vrásek, s hustými kadeřemi a pohlednou tváří by zřejmě chtěl být každý, ale ne každý je ochoten či schopen toho dosáhnout. Co byste měli vědět, abyste dokázali spojit funkci testosteronu s jeho přirozenou tvorbou a vhodnými zdroji?

květ Ženšenu

Žádné umělé suplementy – v první řadě se vyhýbejte všemu nepřirozenému. Tam patří kromě bílého cukru, bílé mouky, alkoholu, kofeinu a cigaret i syntetické přípravky z lékáren. Mnohem lepší jsou přírodní léky, na bázi bylinek a zdravé rostlinné výživy.

kořen Ženšenu

Co je přirozené, je zdravé – až půjdete nakupovat potraviny do supermarketu či jiného obchodu, rozhlédněte se kolem sebe, kolik nezdravých potravin je tu vyskládáno v regálech, a také kolik nezdravých polotovarů a surovin si lidé ukládají do nákupních košíků? Běžte naopak do prodejny zdravé výživy a zjistíte, že drtivá většina těch, co nakupují v supermarketech, do prodejny zdravé výživy vůbec nechodí. Zdravá výživa je ale základ, a kdo to nepochopí, neposune se dál. Zajímejte se více o zdravou stavu a ve specializovaných prodejnách naleznete stovky tipů, jak lépe jíst, regenerovat se, a docílit i optimální hodnoty testosteronu.

Adaptogeny vítězí na celé čáře tisíce let – velkým problémem současné doby je chronická forma stresu a tu se poměrně dobře daří eliminovat adaptogenním bylinkám. Důvěřujte přírodě a vyzkoušejte přírodní přípravky z listů či kořenů bylin, kam patří například Maca peruánská, Ženšen, Ashwagandha, Rozchodnice růžová, Bacopa monnieri či Kotvičník zemní. Adaptogeny vás nebudou zatěžovat vedlejšími účinky a při správním dávkování vás jejich účinnost příjemně překvapí.