Nejlepší žárovky na trhu

Vláknové žárovky znamenaly svého času opravdovou revoluci, ale v dnešní době se jedná spíše o archaismus než o kvalitní zdroj světla. Tento typ žárovek se už dnes prakticky neprodává, ale stále existuje celá řada domácností, které na ně nedají dopustit. Mnoho lidí se předzásobilo a nakoupilo si vláknové druhy žárovek na dalších iks let dopředu. To však není úplně nejrozumnější řešení. Mnohem ekonomičtější je pořídit si sice o něco dražší, ale mnohem spořivější žárovky využívající LED technologii.
červenozelené led světlo
Nejsou už tak drahé
LED žárovky mají v našich končinách trochu pošramocenou pověst, jelikož se ještě donedávna prodávaly za poměrně vysoké ceny. To je však už historií a v současnosti si je můžete pořídit vcelku levně, zvláště, pokud si koupíte celou sadu s několika kusy. Navíc zde pořizovací cena nehraje zas až takovou roli, jelikož se jedná o investici na několik let dopředu.
červené diody
Nepálí
Největší kouzlo LED žárovek spočívá hlavně v jejich schopnosti přeměňovat elektrickou energii ve světlo, nikoliv primárně na teplo, jak tomu bylo u vláknových typů. Díky tomu se jich nejenže můžete dotýkat i když jsou zapnuté, ale hlavně jsou daleko odolnější. A to hlavně proti zubu času. Spořivé typy žárovek dokáží fungovat až třicet tisíc hodin. Jen pro srovnání, vláknové žárovky měly v dobách své největší slávy životnost zhruba dva tisíce hodin. Ten rozdíl je obrovský.
Dají se našroubovat kamkoliv
LED žárovky jsou, a ještě chvíli budou adekvátní náhradou vláknových typů. Technologicky je převyšují skutečně výrazně. Navíc jsou také vysoce spořivé. Pokud budete využívat pouze úsporný typ žárovek, dokážete během roku ušetřit i několik tisícikorun. Záleží samozřejmě na tom, kolik světla doma potřebujete. Je možné je našroubovat do lampiček, lustrů nebo je lze využívat jako osvětlení na terase. Zkrátka jsou vhodné všude tam, kde byly před tím vhodné vláknové žárovky.