Jak si zařídit vlastní autodílnu?

Mít vlastní autodílnu, která navíc bude slušně vydělávat je snem všech mužů, kteří neustále na svých automobilech něco vylepšují, opravují, rozebírají a zase následně skládají dohromady. Vůbec přitom nezáleží, zda se chcete servisu automobilů věnovat pouze ve volných chvílích nebo na tom postavit svou živnost. Autoservis tak jako jiné služby podléhá zákonu. Jak by tedy měl vypadat a co je potřeba splnit, aby se jednalo skutečně o legální živnost?

mladý automechanik

Domácí autodílna z pohledu zákona

Co je potřeba splnit, aby bylo možné mít vlastní autodílnu? V prvé řadě jsou to prostory, které musí být zkolaudovány za účelem opravy automobilů nebo oboru blízkém tomu podle platného stavebního zákona. Dále je zapotřebí určit odpovědnou osobu, která bude na celý provoz autoservisu dohlížet a v neposlední řadě musí být taková servis aut i vhodným způsobem označen. Co se týče vybavení a služeb, to už blíže zákon nespecifikuje. Je tedy v rukou majitele autoservisu neustále zdokonalovat své služby a nakupovat nové vybavení, které je ještě zdokonalí. Zkrátka konkurence nikdy nespí a kvalitních autoservisů je u nás opravdu nespočet.

oprava auta

Vybavení, které zajistí kvalitní služby

Zkušenému automechanikovi asi není zapotřebí nějak zdlouhavě přestavovat základní vybavení, bez kterého se žádná oprava automobilu neobejde. Ruční nářadí, hydraulický zvedák, náhradní díly, zouvačky…to vše je vybavení, se kterým automechanik pracuje denně. Existuje však i další vybavení, ne tak známé, které dokáže do jisté míry zkvalitnit poskytované služby.

  1. Olejové hospodářství

Pravidelná servis automobilu je neodmyslitelně spjat s výměnou oleje. Praktický systém vám pomůže usnadnit zdlouhavou a ne příliš oblíbenou činnost s provozními kapalinami.

  1. Mobilní pískováčka

Mobilní pískováčka s odsáváním je všestranný pomocník nejenom do autodílny. Zrezlá karoserie už nebude žádný problém.