Co promyslet před pořízením Britky

Před samotným výběrem britského modrého koťátka mějte na paměti, jaké má toto plemeno koček vlastnosti. Dožívá se zpravidla mezi 10-15 lety věku v závislosti na životních podmínkách a zdraví. Po tuto dobu byste tedy své bytové prostory měli mít přizpůsobené kočce a doplněné o nezbytné věci, které si její chov vyžaduje. Plemeno je zvyklé na život v bytě, a tedy není nezbytné, aby se pohybovalo venku. Nicméně jako každý živočich i domácí kočka má ráda přístup ven a bude vám za občasný a klidný vstup na balkón či zahradu vděčná.  Nejdůležitějším aspektem, který byste měli promyslet, než si Britku pořídíte, je znalost její povahy.
Britské modré kotě
Proč? Obecně kočky mají společné rysy, nicméně u tohoto plemene berte v úvahu, že není moc lísavé ani příliš přátelské. Britka má zkrátka ráda svůj klid a prostor. Samozřejmě touží i po vašem kontaktu, ale veskrze jen tehdy, když ona sama chce. Pokud se s ní budete chtít mazlit, připravte se na to, že vás může odmítnout a přesune se odpočívat na jiné místo. Jindy ale za vámi sama přijde a vynutí si vaši pozornost.
Kočka nebo kocour?
To je velmi důležitá otázka, nad kterou se zamýšlí každý budoucí majitel kočky jakéhokoliv plemene. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Britští kocouři jsou zpravidla větší a mohutnější. Pokud není kastrovaný, rád bude doma značkovat prostory vašeho bytového prostoru, aby si označil své území. Ono značkování je jeho biologický pud, který má za úkol upozorňovat ostatní kocoury a kočky na jeho zabrané území. Ovšem pro vás to znamená nepříjemný zápach v bytě. A co kočky? Ty mívají stejně vlivem biologického pudu několikrát ročně období, kdy jsou připravené na plození potomků. Takové období je plné opravdu hlasitého mňoukání a nakrucování. Záleží tedy jen na vás, které variantě dáte přednost.  
Britská modrá kočka na trávě
Přípravy na příchod Britky
Pokud jste si jistí, že si chcete společníka pořídit, můžete se již těšit ze samotných příprav. Které věci je nezbytné nachystat? Pelíšek, záchod s kočkolitem, misky na vodu i granule, škrabadlo či hračky. To jsou důležité věci, jež bude Britka každý den používat. Bude vám také vděčná, když jí vytvoříte prostor, po kterém by kočka mohla šplhat do výšky nejlépe pomocí vysokého kvalitního škrabadla s možností lenošení ve výškách. Vždy myslete na to, že pokud bude spokojená vaše kočka, budete spokojení i vy sami.