Únikovku si můžete zahrát i doma

Při řešení záhad musíte zapojit fantazii, pracovat s týmem či rodinou a často použít obyčejný selský rozum. A když si u toho užijete ještě spoustu zábavy, tak tím lépe. Únikovky jsou právě z těchto důvodů mezi dětmi i dospělými velice oblíbené. Velkou výhodou je to, že máte spoustu variant a míst, kde si tuto netradiční činnost můžete užít. Ale stejně tak můžete zůstat i doma.matka dcery rodina

Výhody profesionálních center

Rozhodnete-li se vyzkoušet escape ve specializovaném prostředí, máte tunu možností. Některé z nich jsou pro dospělé, jiné pro děti od 12 nebo 15 let a jiné i pro menší. Záleží pouze na tématu a době řešení. Malé děti se hodinu soustředit asi nezvládnou a hororová atmosféra by je mohla vyděsit. Navíc úkoly pro ně mohou být příliš těžké. Záleží ale na soudnosti a rozhodnutí rodičů.

Obrovským pozitivem je ale právě ta možnost výběru téma, počtu osob a doby trvání. Navíc pokaždé můžete jít do jiného tématu a zažít něco zcela nového. Úniková hra v Hradci Králové zajisté není určena pro nejmenší, ale dospělé a starší děti potěší naplno. Budou se totiž moci stát tajnými agenty, anebo se ocitnout uprostřed světoznámého hororového filmu Samara.
hraní her kostky

Domácí verze

Chcete-li si užít zábavu v pohodlí domova i s ratolestmi od šesti let, máte šanci. Na trhu najdete Escape Room Junior, který je pro 2 až 4 osoby od 6 let a řešení zabere zhruba 30 až 40 minut. Cílem této hry je včas vysvobodit vězněného kamaráda. Malí luštitelé budou muset projít mnoha úkoly, na jejichž úspěšném konci deaktivují přístroj na těle vězněného člena skupiny.

V balíčku najdete vše potřebné včetně daného přístroje a pokaždé můžete komponenty rozestavět trochu jinak, aby to nebylo vždy stejné. Pravdou ale zůstává, že půjde vždy o stejný cíl a stejné rekvizity. Je tak otázkou času, po kolika pokusech vás přestane bavit. S tím při návštěvě klasické únikové hry nebudete mít nikdy problém a můžete střídat nejen příběhy, ale i města.