Sport a fantazie, jde to vůbec dohromady?

Sport můžete sledovat přímo jako divák na místě nebo prostřednictvím médií. Ale pokud se sami chcete dostat do hry, je tu pro vás fantasy sport (rotisserie sport). Sestavit si můžete svůj vlastní tým, hrát můžete fotbal, hokej, dokonce i tenis. Soutěžit lze jak jeden den, tak i delší dobu. Za výhry dostáváte body, vítězit se dá v jednom kole nebo počkat s umístěním až na samý závěr ligy.
žáby sportovci
Jak to všechno začalo
Jedná se vlastně o virtuální hru, která vznikla v USA, prvními sporty byly baseball a fotbal. Ve hře se můžete stát jak manažerem týmu, tak i jeho trenérem, obchodovat s hráči a sestavovat týmy. Inspirací fantasy sportu byla desková hra z roku 1951, kterou na trh uvedl Dick Seitz. V devadesátých letech přišly na řadu hry počítačové, které byly naprogramovány tak, aby kopírovaly proběhlé ligové sezóny.

Baseball
Za zrození rotisserie baseball je odpovědný Dan Okret spolu se svými přáteli, základem první hry byly výsledky uplynulé sezóny. Fantasy baseball v dnešní době spojuje možnosti internetu, kdy se dají data sdílet s určitou skupinou uživatelů, nabízeny jsou strategie pro vedení celého týmu.
fanoušci tenisu
Fotbal
Fantasy fotbal spatřil světlo světa počátkem šedesátých let, kdy byla vytvořena první fantasy fotbalová liga, základem byly skutečné výkony hráčů. Roční fantasy fotbalová liga byla tvořena 10 týmy. Složen týmu se mohlo libovolně měnit a obchodovat se mohlo s hráči, kteří již nebyli v seznamu některého z týmu.
V průběhu let a s rozšířením internetové sítě se k basketbalu či hokeji, tedy týmovým hrám, přidal např. i golf, kriket nebo automobilové závody.
Pokud se rozhodnete pro denní soutěžení, musíte počítat s tím, že si svůj tým na každý delší den musíte znovu postavit.
Úspěchy v lize se dají sledovat v tabulkách, kde je zobrazen celkový počet bodů, umístění a následující zápas.
Už víte, jak si splnit svůj sen a dovést svůj tým do čela tabulky?