Přivítejte podzim nádhernými doplňky

Podzim už je zase tady a váš interiér by tomu měl také odpovídat, protože podzimní atmosféra je teplá, přívětivá a plná nádherně sytých barev. Existuje mnoho způsobů, jak si ve svém domově právě takovou atmosféru dopřát. A postačí vám k tomu překvapivě jen věci, které najdete při procházce parkem, nebo v lese.
dýně s obličejem

Poslouží vám větvičky i mech

Udělejte si jedno odpoledne procházku do lesa a nasbírejte si tam drobné větvičky, pestrobarevné listy, nebo třeba mech. Zkrátka cokoliv vám jen padne do oka. Dekorace byste si měli přizpůsobit nejen podle vzhledu vašeho interiéru, ale také podle vaší povahy a vkusu. Někomu se více budou líbit tlumené barvy kousků dřeva, větviček a mechu. Někomu jinému budou naopak vyhovovat dekorace vytvořené z oranžového, žlutého či červeného listí.

V případě sytých barev existuje ještě jedna možnost dekorace, kterou si můžete snadno vytvořit doma, a to jsou zaručeně dýně. Nezáleží na tom, co z ní vytvoříte, protože možností je skutečně hodně. Můžete je vcelku naaranžovat například do košíků, nebo třeba vedle dveří jednoduše na sebe. Nebo je můžete vydlabat a vyplnit je čímkoli jen budete chtít od listí, přes květiny až po sukulenty. Fantazii se rozhodně meze nekladou a záleží jen na vás, tak chcete dekoraci umístit, zda na stůl, schody, okno, nebo za dveře. A na vás také záleží, jak bude finální doplněk vypadat.

Velice jednoduchou možností dekorace, která vám bude stát skutečně jen výlet do přírody, je umístění žaludů, kaštanů či bukvic na talíř, podnos, do ošatky, nebo třeba do keramické misky. Když k těmto plodům přidáte pár barevných listů javoru či jiného listnatého stromu, váš byt to úžasně rozzáří a výroba takové dekorace je neuvěřitelně jednoduchá a prakticky zadarmo.
dekorace na podzim

Netroufáte si na výrobu bytových doplňků sami?

Pokud nemáte na sbírání materiálu a samotnou výrobu čas či chcete, aby dekorace vypadala profesionálně a bojíte se do toho jít sami, tak si nezoufejte. I v takovém případě si můžete užít podzimní atmosféry ve vašem domově. Nádherné podzimní aranže totiž najdete v každém květinářství a specializovaných prodejnách, kde vám vytvoří například podzimní kytici složenou z květů chryzantém, zlatobýlu, zaječí tlapky, lilie, trsové růže, listů rumory a pistácie. To je ovšem pouze jednou z mnoha možností. Odborníci vám samozřejmě kytici uvážou podle vašich představ tak, aby se dokonale vyjímala ve vašem bytě a dělala vám radost kdykoli se na ni podíváte.

Ať se rozhodnete pro jakýkoli typ podzimní aranže, tak ní nezapomeňte přidat hezkou vonnou svíčku, posadit se do křesla a užívat si v klidu té nádherné pohody, kterou vám přinesou nejen vaše ručně vyrobené dekorace, ale také podzim samotný.