Pohonné hmoty nejsou zadarmo

Jezdit na spotřebu se opravdu vyplatí, protože ročně ušetříte spoustu peněz, jenž můžete zase investovat do svého čtyřkolového mazlíčka, který si to zaslouží.

Pohonné hmoty nejsou zadarmo

Finance

I přes to, že jsou nyní ceny benzínu a nafty na poměrně nízké částce, tak stále stojí ročně spoustu peněz. Hned prvním krokem, jak ušetřit je volba správného vozu, protože každý má jinou spotřebu a využití. Pokud jezdíte každý den sami do práce maximálně středně dlouhé vzdálenosti, tak se rozhodně nevyplatí jezdit třeba v SUV s nadupaným motorem.

nové AMG

Naopak volit extrémně úsporný vůz není také žádná výhra, a proto vyhrává zlatý střed, kdy auto nežere moc, ale zase nemá problém jet rychleji a vyjet kopec se zapnutou klimatizací. Když vezmeme v potaz dnešní nejmenší tříválce, tak sice v nízkých rychlostech jezdí úsporně, ovšem například při jízdě na dálnici spotřebují více paliva než silnější motory, protože agregát je potřeba více točit a chybí mu rezerva výkonu. Kromě paliv musíte brát v úvahu i opotřebení a náklady a provoz. Navíc musíte být připraveni, že ceny za pohonné hmoty Ferovahypoteka.cz můžou za určitou dobu rapidně stoupnout.

Snížení spotřeby

O tomto tématu se mluví poměrně často, ovšem stále někteří řidiči neví jak na to, a proto se tomu podíváme na zoubek. Prvním typem, jenž Vám potvrdí naprosto každý je jezdit plynule a nechat auto jet setrvačně. Díky setrvačnosti můžete ujet velice dlouhou vzdálenost například před vesnicí, kde byste stejně museli vždy přibrzdit. Dnešní motory ušetří více paliva při jízdě z kopce se zařazenou rychlostí než na neutrálu.

benzínová pumpa

Naopak při rozjezdech moc nespěchejte, protože ve městě Vás za chvíli čeká další křižovatka. Mějte vždy na paměti, že ve výších rychlostech rostou nahoru nejen otáčky, ale i ve značné míře spotřeba. A proto se na dálnici vyplatí promeškat pár minut než mít pedál na podlaze. Nezapomeňte vždy kontrolovat nahuštění pneumatik, protože nízký tlak znamená větší valivý odpor, takže motor potřebuje k jízdě vyšší výkon, přičemž si vezme více paliva. Také se vyplatí vyházet všechny nepotřebné věci, protože každé kilo navíc škodí.