Moudrý a velkolepý slon

Slon patří k nejoblíbenějším zvířatům. Věří se, že jeho chobot zvednutý k nebi přináší štěstí. Slon s chobotem dolů zase znamená dlouhověkost. Nejlépe prý je umístit si jeho sošku na poličku ke vstupním dveřím s chobotem směřujícím na dveře. Vítáte tak nové příležitosti a štěstí a váš domov je chráněn. Slon symbolizujemoudrost, sílu a moc. Je jedním z nejstarších zvířecích symbolů a v Indii a Thajsku dokonce sloni nesmějí chybět při státních a náboženských obřadech.

sloni
 
Mohutný, ale obratný
I přes svoji zavalitost je slon zvířetemvelmi obratným. Dokáže šplhat do prudkých a strmých svahů  a také poměrně dobře plavat. Velká rodinná skupina slonů tvoří stádo, které putuje do velkých vzdáleností. Přitom se pohybují velmi tiše, protože hmotnost celého těla nesou na špičkách prstů se silnými nehty, podobnými kopýtkům. Všichni známe půvabné obrázky s jejich mohutnými a úctu vzbuzujícími postavami, pochodujícími při západu slunce savanou nebo pralesy.

slon
 
Majitel zcela výjimečného znaku
Charakteristickým znakem slona je chobot. Především díky jemu na nás působí sloni tak majestátně a zároveň přívětivě. Sloní chobot je nesmírně silný a přitom citlivý, lze jej přirovnat k lidské ruce. Zvířatům slouží k mnoha účelům, především k dýchání, sbírání a podávání potravy a vody, ale také jako účinná zbraň. Je to obdivuhodná věc s obrovským množstvím nervových zakončeních, díky kterým sloncítí i opětuje i nejjemnější doteky.

porcelánový slon
 
Zachráníme ho pro budoucí generace?
Slon dokáže svým chobotem něžněpohladit, sloní duše je schopná skutečného přátelství. Když se v zoologické zahradě narodí slůně, je to velká sláva. Jejich rozmnožování patří na celém světěk nejvzácnějším a nejcennějším chovatelským úspěchům. Ale rozmnožují se málo. Bohužel díky člověku, který se považuje na nejinteligentnějšího tvora na naší planetě, sloni stále ubývají.