Letní osvěžení za pár minut

Limonády, slovo, pod kterým si nejeden z nás představí přeslazenou žlutou vodu, ale nemusí tomu tak vůbec být. Vídáte často u letních zahrádek kaváren a restaurací nápisy domácí limonády? Sbíhají se Vám sliny, ale nechce se vám platit tolik za jeden džbánek vody? Osvěžující letní limonády si lze připravit doma, z ingrediencí, které máte vždy po ruce. Zvládne to každý, kdo zvládá aspoň čaj, nebojte.
Většina limonád jde připravit jak v nealkoholické, tak v alkoholické podobě. Takové drinky a limonády se připravují převážně z ochucených Monin sirupů.
Jako první tu máme recept na malinovou limonádu, nostalgie vašeho dětství? Už nemusí, doma se po ní budou moci utlouct.
ovocné drinky
Malinová limonáda
–          Maliny
–          Perlivá voda
–          Led
Připravte si džbán, rozmačkejte v něm maliny tak, aby se z nich uvolnila šťáva, poté zalijte perlivou vodou a přidejte kostky ledu. Jednodušší už to být nemůže. Můžete doladit kapkou citronu nebo limetky. O cukr nemějte obavy, o to se postarají maliny.
Citronáda s mátou
–          Citrony a limetky
–          Třtinový cukr
–          Máta, meduňka
–          Led
Vymačkejte šťávu z několika citronů a limetek, přidejte do vody. Na 1 litr vody padne přibližně 1 citron. Záleží na vaší chuti, ale kvůli trpkosti citrusů se doporučuje dochutit třtinovým cukrem. Jako další přidejte bylinky a led. Do džbánu už se hodí na ozdobu přidat pár koleček citronu.
Ovocné smoothie
–          300 g   hustého bílého jogurtu
–          300 g   borůvek
–          100 mlplnotučného mléka
–          2 lžícejavorového sirupu
–          1 banán
ledová minerální voda
Do misky si připravíme oloupaný na menší kousky nakrájený banán, přidáme hustý bílý jogurt, nejlépe s více procenty tuku a rozmixujeme Pak přilijeme vychlazené plnotučné mléko a také javorový sirup, přidáme omyté borůvky a mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne hladká, řidší napěněná směs. Vyšlehané smoothie nalijeme do sklenic a dáme do lednice vychladit. Podáváme vychlazené s brčkem a mátou na ozdobu.