Vymalujte stěny v souladu s feng shui

Barvy hrají v našem životě důležitou roli. Z pohledu feng shui fungují jako energetický zářič, který doplňuje prostor o informace, které vyzařuje. Odvozujme je od přírodních zdrojů a od účinku na člověka. Jaru odpovídají svěží zelená, modrá a tyrkysová, léto je plné energické červené a sytě zelené, podzim odráží žluté, oranžové a hnědé odstíny, které mají relaxační vliv. Před zimou se čistíme šedými a bílými tóny.

Malíř pokojů

Studené odstíny dokáží prostor opticky zvětšit. Teple vymalované stěny zase působí útulněji, hodí se tedy do místností, kde chceme odpočívat, ale prostory vizuálně zmenšují.

Bílouse v asijských zemích vyjadřuje smutek, zatímco u nás ji vnímáme jako neutrální a je použitelná téměř do jakéhokoliv interiéru. Pokud s ní chcete vymalovat místnost, nepoužívejte typ polar, který je příliš světlý a pasuje spíše do kanceláří. Bílou můžete míchat s jakoukoliv jinou barvou a dosáhnout příjemných světlých nádechů.
Vzorník barev

Žlutáje velmi oblíbená a umí podpořit psychickou koncentraci i chuť k jídlu, proto žluté měkké tóny bývají oblíbené v kuchyních a jídelnách.
Oranžovámá moc působit podobně vesele a činorodě jako žlutá. Podporuje nás a nejvíce nám vyhovuje opět v místnostech, kde se připravuje či konzumuje jídlo.
Červenáv nás probouzí aktivitu a sílu. Nehodí se však na velké plochy, protože by mohla vyvolat neklid. Je vhodná na doplňky pro oživení místnosti.
Růžovápřináší věrnost, lásku a mír. Romantické povahy s ní nejlépe souzní v ložnici.
Fialovánení příliš obvyklá. Přesto se považuje za tajemnou a uklidňující a pomůže vám s posílením intuice.
Modrásymbolizuje harmonii, čistotu a klid. Pokud si chcete v ložnici či koupelně přivodit více klidu, použijte modré tlumené odstíny.
Zelenáje spojená s přírodou, jarem a svěží energií. Teplé odstíny zelené posílí naše schopnosti a vitalitu a studenější tóny nás uklidní.
Hnědámá harmonizační účinky, symbolizuje zemi a stálost. Dnes se s oblibou komponuje obývací pokoj do hnědých tónů, dejte si však pozor, aby místnost byla dostatečně oživena i jinými výraznějšími barvami a energie nestagnovala.

Černáje naprosto nevhodná na stěny, do života by vám přinesla jen smutek a útlum.

Barvy vybírejte podle jejich účinku, správně vybrané odstíny podpoří váš život a zdraví.