Jak vybrat správné posuvné dveře


Posuvné interiérové dveře jsou velice variabilní a hlavně praktické, jelikož nezabírají tolik volného prostoru při otevírání. Ty nikdy nepřekáží a vy tak můžete využít i jinak nepřístupné místo těsně dveří, kam by se normálně otevíralo křídlo dveří.
posuvné dveře na terasu

Jak se liší posuvné dveře na stěnu a do pouzdra?
Pokud se řeknou posuvné dveře, spousta lidí si představí dveře, které se posouvají po stěně. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Dveře posunutím odtáhnete pomocí kolejnic, které jsou umístěny většinou na stěně a v podlaze. Tento typ dveří je velmi praktickým pomocníkem při nedostatku prostoru. Jedinou nevýhodou však je, že se posunují po stěně, tudíž nemůžete nijak využít stěnu, na kterou je kolejnice přidělaná.
dveře budovy

Druhým řešením jsou posuvné dveře do pouzdra , které je umístěno přímo ve stěně, které problém s nefunkční stěnou odstraňují úplně. Pokud potřebujete dveře otevřít, stačí dveře zasunout do pouzdra pomocí kolejnic, které jsou umístěna v podlaze.

Výhody a nevýhody posuvných dveří
Rám dveří je umístěn přímo do zděné stěny a stavební pouzdro tak umožňuje zasunout dveře přímo do nosné stěny. Jedná se o výhodu i nevýhodu navzájem. Proč tomu tak je? Hlavní výhoda posuvných dveří již byla zmíněna v předešlém odstavci – otevřená křídla neblokují prostor v místnosti. Můžete ušetřit i několik metrů čtverečních místa, což nejenom v malých bytech dozajista oceníte.
posuvné dveře
Tento styl dveří oceníte například i při stěhování, kdy vám nebude komplikovat průchod otevřená křídla. Další významným plusem je i tiché otevírání a zavírání dveří. Tento styl otevírání dveří rozhodně ocení i vozíčkáři, kterým může dělat problém otevřít klasické dveře. Ovšem do posuvných dveří stačí lehce zatlačit dlaní a otevřou se skoro samy, tudíž je problém rázem vyřešen.

Nevýhodou posuvných dveří je hlavně jejich problémové čištění, kdy se do zabudovaného pouzdra postupně zanáší nečistoty a vy je v podstatě nemáte možnost z pouzdra odstranit.